Polski
Proszę wybrać język Proszę wybrać język
Crit-Air.pl Informacje dotyczące winiety Crit’Air Informacje dotyczące zamawiania

Tak można zamawiać winietę Crit’Air dla samochodów

Te dane będą potrzebne do zamówienia winiety
Jeśli ma zostać zamówiona winieta Crit’Air, to należy przedłożyć następujące dane:
Nazwisko, imię, ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość i kraj. Następnie potrzebujemy kopię dowodu rejestracyjnego Waszego samochodu oraz ewentualnie dodatkowe zaświadczenie na wypadek, jeśli auto zostało wyposażone w filtr cząsteczek stałych. 

Dalej potrzebujemy w trakcie procesu zamawiania Państwa E-Mail, numer rejestracyjny samochodu, datę rejestracji samochodu jak również typ samochodu (osobówka, ciężarówka, pojazd użytkowy, autobus, motocykl, lekki pojazd).
Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę, że starsze pojazdy z reguły nie otrzymają winiety Crit'Air. Żadnych winiet nie otrzymają osobówki, które zostały zarejestrowane przed 01.01.1997, pojazdy użytkowe <3,5t, które zostały zarejestrowane przed 01.10.1997, zmotoryzowane dwu-, trzy i lekkie czterokołowce, które zostały zarejestrowane przed 01.06.2000 oraz ciężarówki i autobusy, które zostały zarejestrowane przed 01.10.2001.
Jeśli mimo tego przeprowadzi się proces zamawiania i poda niepoprawne dane, to nie nastąpi dostawa winiety Crit'Air oraz żaden finansowy zwrot płatności.

Zapłata za winietę
Zapłata za winietę Crit’Air może zostać dokonana za pomocą karty kredytowej lub przelewu na nasze konto w euro. Przy przelewie w złotówkach nadawca przelewu musi sam pokryć wszelkie koszty bankowe. Przy zapłacie przelewem na konto bankowe dostawa winiety Crit'Air trwa nieco dłużej.
Jeśli zamówienie winiety Crit'Air nastąpi od poniedziałku do piątku do godziny 13.00, to istnieje opcja ekspresowego opracowania zamówienia jeszcze tego samego dnia.
Rachunek za zamówienie otrzymają Państwo wyłącznie w formie elektronicznego dokumentu PDF bezpośrednio po procesie zapłaty.

Dostawa winiety
Dostawa winiety następuję z reguły w terminie 10-14 dni.  W wyjątkowych sytuacjach czas dostawy może się mocno wydłużyć, ponieważ opracowanie przez urzędy w niektórych przypadkach trwa bardzo długo.

Mocowanie winiety na pojeździe
Gdy winieta Crit’Air dotrze przesyłką pocztową, to na rewersie listu znajdą Państwo opis, jak należy zamocować winietę na pojeździe.